- Komerční sdělení-zpravy

5 nejoblíbenějších materiálů bytových textilií

- Komerční sdělení -vogue

Nejprve jen praktická pomůcka, později dekorativní doplněk a v současnosti obojí najednou. Bytové textilie jsou dnes neodmyslitelnou součástí našich příbytků ai když každý může mít jiný vkus, doplňky z 5 nejoblíbenějších materiálů se najdou ve většině domácností.

 1. Vlna
  Popularita vlny je v posledních letech na ústupu, ale milovníci tradičních stylů na ni nedají dopustit. Materiál, který je ve formě bytových textilií využíván po staletí, se dnes uplatňuje zejména v podobě teplých přikrývek. U přívrženců vybíraného vkusu nesmí chybět ani kusové vlněné koberce.
 2. Bavlna
  Tento materiál má ve výrobě bytových textilií podstatně slabší tradici, ale na scéně je už také několik staletí. Z bavlny lze vyrábět všechny druhy bytových textilií, takže v bytech ji najdeme v podobě přikrývek, povlečení, potahů na polštáře nebo různých dekorativních textilií.
 3. Hedvábí
  Příběh hedvábí v této oblasti sahá až do dalekého Orientu. Díky typickému šarmu a možnosti udělat z něj umělecké dílo si získal pomyslný titul krále textilií. Ten si drží díky vysoké kvalitě a 100% přírodnímu složení, co ho dostalo do postelí, na sedačky i na závěsy.
 4. Syntetické materiály
  Zatímco výše představené materiály se mohou pochlubit přívlastkem tradiční, syntetické prvky přišly na scénu až po nástupu moderních technologií. V současnosti již zaplavují trh, protože zákazníci po doplňcích z těchto materiálů sahají kvůli schopnosti imitovat přírodní textilie a jejich srovnatelně nižším cenám ve velkém.
 5. Satén
  Posledním z pětky nejoblíbenějších materiálů je satén, i když se v tomto případě jedná spíše o výsledný produkt, který se může vyrábět z různých materiálů. Vyhledávaný je pro luxusní vzhled, za který na rozdíl od takového kašmíru není nutné platit „astronomické“ částky. Jeho využití však má i jisté nevýhody. Lesklý a extrémně hladký povrch je totiž pro některé nepraktický.
- Reklama -zpravy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora