- Komerční sdělení-zpravy

Šest pravidel pro správné čištění pleti

- Komerční sdělení -vogue

Správný postup při odlíčení je základem krásné a zdravé pleti.

 1. Čistěte pleť ráno i večer
  Večerní čištění pleti je důležité, i když se nelíčíte. Na pleti se během dne usazují prach, pyl a jiné nečistoty z okolního prostředí.

Jen když je odstraníte, umožníte pleti dýchat a lépe vstřebávat výživné látky z ošetřujících přípravků.

Ale pleť je třeba čistit i ráno. Použijte přitom pleťovou vodu nebo tonikum, mastnou pleť můžete očistit i mycím gelem.

 1. Myslete na svůj typ pleti
  Pro normální a smíšenou pleť můžete použít i čistící přípravky s jemnou parfemací. Pro mastnou pleť jsou ideální čistící gely a pěny, tonika a pleťové vody s antibakteriálními a astringentními účinky.

Čtěte také:

Hezké jaro na zahrádce začíná už na podzim

U suché pleti je třeba vypustit vše, co ji vysušuje. Vhodné jsou pro ni přípravky s vyšším obsahem tukových a hydratačních složek.

Pokud máte citlivou pleť, vyhněte se čistícím ubrouskům a čistícím gelům, raději používejte pleťová mléka, micelární vodu, oleje na obličej a pleťové vody a pěny určené pro citlivou pleť.

 1. Na pleť zbytečně netlačte
  Pleť není třeba při čištění nijak tlačit ani drhnout. Pokud máte pocit, že se nečistoty neuvolňují, pleť jemně navlhčete nebo na tamponek naneste větší množství čistící kosmetiky, aby po pleti lépe klouzal a nečistoty se lépe uvolnily.
 2. Oči odličujte zvlášť
  Při čištění pleti byste se měli nejprve zaměřit na odlíčení očí, na kterých bývá nejvíc líčidel. Použijte speciální přípravek – odličovač očí.

Naneste jej na tamponek a na chvilku přiložte na řasy a oční víčko, aby se líčidla uvolnila, snadněji a šetrněji se pak budou stírat.

Postupujte jemnými kruhovými tahy od vnějšího k vnitřnímu koutku oka. Oči odličujte, dokud nebude tamponek čistý. Teprve poté se pusťte do čištění pleti obličeje.

 1. Nezapomínejte na krk a dekolt
  Krk a dekolt vyžadují stejnou péči jako obličej. Kůže v těchto partiích je velmi jemná a snadno se na ní tvoří vrásky.

Při jejím čištění používejte kosmetický tamponek a nečistoty jemně stírejte od brady směrem dolů.

 1. Zapomeňte na vodu
  S make-upem, prachem, kožním mazem a dalšími nečistotami, které se na pleti během dne usazují, si jen voda a mýdlo neporadí.

Jediné, čeho dosáhnete takovým čištěním, je rozmazaný make-up a podrážděná, vysušená pleť.

Vybírejte si pečující čistící přípravky, které pleť nevysušují, nestahují, nedráždí oční okolí, ale ji příjemně hydratují. A jak je používat?

„Způsob čištění pleti je stejně důležitý jako jeho frekvence,“ říká doktorka Svenja Möllgaardová z laboratoří Nivea, která doporučuje čistící produkty této značky, které spojují účinné čistící a odličovací vlastnosti s nejlepší péčí.

„Můžete jimi jednoduše a důkladně pleť vyčistit od všech nečistot a zároveň díky ošetřujícím složkám, jako je eucerit a panthenol, chránit její hydratační rovnováhu. A to bez zbytečného drhnutí a namáhání pleti.“

Na obličej naneste čistící krém Nivea, který nejprve navlhčíte. Potom pleť jemně masírujte krouživými pohyby směrem vzhůru, zatímco oleje, které obsahuje, dokonale rozpustí i make-up odolný vodě a uvolní nečistoty.

Přípravek je oftalmologicky testován a můžete jím odlíčit i řasenku. K oplachování postačí voda, nejlépe vlažná.

- Reklama -zpravy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora