- Komerční sdělení-zpravy

5 triků, které učiní malý byt větším

- Komerční sdělení -vogue

Zařídit byt o ploše kolem 50 m2 tak, aby byl funkční i pěkný, je vždy velkou výzvou. Designéři však na to mají několik jednoduchých triků.

 1. Vybírejte světlejší barvy
  První zásadou je zaplavit malý prostor světlými barvami. To však neznamená jen bílou, krémovou a světle žlutou. Klidně jděte i do výraznějších barev, ale co se jejich intenzity týče, zvolte jejich světlejší odstíny. Například světlou oranžovou, fialovou, šedou, modrou nebo i zelenou. Dobrou strategií je také na světlé základní plochy, jako jsou stěny, pohovka či podlaha, dodat několik výraznějších solitérů v zářivějších odstínech.
 2. Multifunkční nábytek
  Ten je pro efektivní využití malého prostoru nezbytný. Typickým příkladem je rozkládací pohovka, ale pomůže i taburet s úložným prostorem či stůl, který lze využít jako jídelní, i jako pracovní.
 3. Hledejte „lehký“ design
  Jděte spíše do lehčích a menších kusů, které nezaberou tolik místa. Důležité je, aby měly štíhlé a vzdušné linie, co nejméně uzavřených skříněk a plných masivních podstav. I klasický konferenční stolek klidně nahraďte malým příručním stolkem, otevírací dveře zasouvacími as doplňky také šetřete. Vyhýbejte se i těžkým závěsům.
 4. Netradiční úložné prostory
  Velkým problémem malých prostor je málo úložného místa. To vyžaduje kreativní a flexibilní řešení, jak udržet nepořádek na uzdě. Dnes naleznete dost designérských nápadů na nástěnné či stropní systémy, pomohou i skryté zásuvky v různých částech zařízení.
 5. Pohrajte si se zrcadly
  Nejlepším trikem, jak vytvořit dojem většího prostoru, je umístit zrcadlo naproti oknu. Světlo se v zrcadle odrazí a vytvoří tak iluzi druhého okna. I do minimalistického interiéru můžete umístit například vintage zrcadlo nebo zrcadlo s nádechem historie. Pár takových skvělých kousků jsme našli na Bazar.sk. Dalším tipem je položení zrcadla za lampu nebo jiný zdroj světla. Světlo z lampy se v zrcadle odrazí do místnosti, přičemž pokoj bude působit větší. Použít můžete stolní lampy nebo lustry.
- Reklama -zpravy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora