- Komerční sdělení-zpravy

Pár tipů pro jarní znovuzrození domova

- Komerční sdělení -vogue

Klop-klop. Kdo je tam? No přece jaro. Stojí za dveřmi a čeká, až bude moci vejít do našich příbytků a do zahrad. Nechce moc. Stačí, když jí dovolíme, aby nás probudila po dlouhém zimním spánku a vdechla našim domovům život.

Delší dny, lepší počasí, více slunce a probouzení celé přírody. Jaro toho nabízí dost, co v nás vyvolává touhu po novém nádechu, novém začátku. Mnozí z nás si tak i letos dovolí přistoupit k různým změnám a dát svému interiéru novou vizáž. Proč ne? Odstíny jara a dekorace vystihující její atmosféru jsou přece skvělým životabudičem.

Pastelové barvy
Jaro má sice svou sílu a akční energii plnou vitality, ale její charisma vyniká spíše jemností nebo něžným půvabem. I proto se místo výrazných akcentů doporučují něžné pastelové barvy, které jsou vhodné k jakýmkoli kombinacím interiérových doplňků a zařízení v jiných odstínech.

Čtěte také:

Poškozenou podlahu si opravíte i sami

Květinová aranžmá
První jarní květiny jsou symbolem zrození, expanze, nového začátku. Po dlouhé pochmurné zimě přinášejí vytouženou pestrost a vyvolávají v nás pocity optimismu. Proto by neměly chybět alespoň v jedné nebo dvou místnostech, ve kterých trávíme dostatek času se svými nejbližšími. Nejlepší na tom je, že květiny lze naaranžovat na miliony způsobů, takže na své si přijde každý.

Velikonoční motivy
K jaru neodmyslitelně patří Velikonoce. Sváteční období slavené skoro po celém světě je skvělou příležitostí, jak vyzdobit (nejen) svůj interiér kreativními dekoracemi, oživujícími barvami a různými květinovými prvky. Možnosti jsou nekonečné. Vsadit můžete na první jarní květiny, hravé velikonoční postavičky, malované kraslice i ručně zhotovené věnce.

Hand-made věnečky
Když už byla řeč o velikonočních motivech, můžeme se více zaměřit na věnce. Ty totiž nejsou jen sváteční dekorací. Na dveřích, na stěnách nebo na stolech vyniknou během celého jara. Obzvlášť pokud vsadíte na nějaký ručně zhotovený věneček přezdobený přírodními prvky. Hlavně nezapomeňte na hravé vzory a pozitivní barvy, které vám z něj udělají příjemného jarního společníka.

Provzdušněný prostor
K velkým jarním změnám nejsou vždy zapotřebí nákupy dekorací či malování stěn. Občas postačí vyhodit některé nepotřebné předměty nebo staré zařízení. Prostor bude hned o něco provzdušněnější, prosvětlenější a harmoničtější. Minimalismus je v dnešní době prosycené kýčem a konzumem jistě vítán, takže vřele doporučujeme.

Jarní výzdoba nepotřebuje žádná pravidla ani žádné zásady. Žije svým vlastním životem, těší se z každého dne a užívá si pozornost lidí, kteří se na ni dívají ať už doma nebo při návštěvách. Proto se nebojte popustit uzdu fantazii a pohrajte si s jarními variacemi.

- Reklama -zpravy
pr článek

Redakce doporučuje

Články autora